Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Beydağı Kentsel dönüşümde 886 konutun ihalesi yapılıyor
31 Temmuz 2020 Ekonomi 364

Beydağı Kentsel dönüşümde 886 konutun ihalesi yapılıyor

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi ilçesi Beydağı kentsel dönüşüm projesi kapsamında bir bölgesinde 886 konutun ihalesinin 6 Ağustos’ta yapılacağını açıkladı.

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yaklaşık 220 hektarlık alan üzerine kurulu olan ve 4 etaptan oluşan Beydağı Kentsel Dönüşüm projesiyle bölgenin çehresinin değişeceğini ve daha modern bir görünüme kavuşacağını ifade etti. Projenin 1. ve 2. etap yapımının tamamlandığını belirten Milletvekili Çalık, bu kapsamda 4 bin 195 adet konut ile birlikte eğitim ve sağlık tesisi, sosyal tesis ve 2 adet caminin bölge halkının hizmetine sunulduğunu hatırlattı. 
 
886 konut ve 38 dükkan yapılacak 
 
Çalık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi( TOKİ) Başkanlığı tarafından projede üçüncü ve dördüncü etap uygulamasına geçildiğini ve bu kapsamda Beydağı Mahallesi'nin bir bölgesinde 886 konut, 38 dükkan inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işinin 6 Ağustos’ta ihalesinin yapılacağını söyledi. Öznur Çalık, projenin üçüncü ve dördüncü etap uygulamasının hayata geçirilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a teşekkür etti.
BİNALAR KAÇ KAT OLACAK
Beydağı bölgesinde 1. Etap kentsel dönüşüm çalışmalarında 15 katlı binalar nedeniyle birinci etap rezalete dönüştüğünden Malatya Büyükşehir Belediyesi ikinci etap TOKİ konutları için işi sıkı tutmaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yapılacak konutlarda kat sayısının 5 olacağını bir süre önce ifade ederken, Çalık tarafından bültenle servis edilen resimlerde ise konutların zemin dahil 6 kattan inşa edileceğini gösteriyor. 14 Yıldır Kentsel dönüşüm bekleyen Beydağılılar konutlarının yapılmasını bekliyor. Milletvekili Çalık tarafından gönderilen resimlerde yapılacak 886 konutun bulunduğı alan ve konutlar görülüyor.
 
 

Top