Malatya Gazeteciler Cemiyeti
DEVA PARTİSİ ESNAFIN DERDİNİ DİNLEDİ
21 Şubat 2021 Siyaset 1659

DEVA PARTİSİ ESNAFIN DERDİNİ DİNLEDİ

Deva Partisi Malatya il başkanı Onur Güneş pandemi yasakları ile beraber getirilen kısıtlamalar nedeniyle zor günler geçiren esnafı ziyaret etti.

DEVA Partisi Malatya  İl başkanı Onur Güneş, il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları işe birlikte İnönü Kapalı Çarşı, Dörtyol ve İnönü Caddesi esnafını gezerek sorunları dinlediler.  İl başkanı Güneş, esnafın zor durumda olduğunu ve desteklerin yetersiz kaldığını ifade ederek “Covid-19 sonrası getirilen yasaklar yüzünden esnaf kepenk kapatacak duruma geldi, siftah yapmadan dükkanını kapatanlar var. Sözde yapılan yardımlar esnafın kirasını ödemeye bile yetmiyor. Esnafın derdine Deva olacağız, esnaf olmazsa çarkın dönmeyeceğinin bilincindeyiz” dedi.

DEVA Partisi Malatya  İl başkanı Onur Güneş açıklamasında "Sabahın erken saatlerinde işe başlayıp, akşam geç saatlere kadar çalışan semt pazarı esnafının günün sonunda yevmiyelerini çıkaramadıkları gibi birçoğu ellerinde ürünler bozulmasın diye maliyetin çok altında elden çıkarmaya çalışarak günü zararla kapattıklarını üzülerek dinledik dedi. Hafta sonu kısıtlamaları nedeni ile marketler hizmet verdiğini ancak Pazar esnafının çalışamadığından kazanç kapılarının kapanır hale geldiğini söyledi. Esnaf kepenk kapatacak duruma geldi, siftah yapmadan dükkânını kapatanlar var. Sözde yapılan yardımlar esnafın değil kirasına, sabit faturalarını bile karşılayamaz durumda dedi. Belediyelerin Pandemi döneminde Pazar esnafından en az bir yıl süre ile işgaliye harcı almamalarının öneriyoruz. Ayrıca bu zor dönemde başka hiçbir geliri olmayan Pazar esnafına yerel idarelerin destek olmasını talep ediyoruz dedi. Esnafın da derdine Deva olacağız" diye konuştu.

 

Top