Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Gelecek Partisi İl Başkanlığına Mehmet Koç yeniden seçildi
13 Eylül 2020 Siyaset 1236

Gelecek Partisi İl Başkanlığına Mehmet Koç yeniden seçildi

Gelecek Partisi Malatya 1. Olağan İl Kongresinde mevcut başkan Mehmet Koç tek liste ile gidilen seçimde güven tazeledi. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ise video konferans sistemiyle kongreye katılarak partililere konuşma gerçekleştirdi.

 Malatya Kongre Kültür merkezi Kemal Sunal salonunda gerçekleştirilen Gelecek Partisi 1. Olağan il kongresine katılım yüksek oldu.  Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Kurucular Kurulu üyesi Ferhat Zeren, Bölge Koordinatörü Seyfettin Bilen, Etik Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş katılırken Malatyalı iş adamı Ahmet  Ercan Uçkan ve Gazeteci Ebuzer Aydın, Üsküdar kurucu ilçe bşk. Malatyalı Ramazan Bulum  İstanbul'dan gelerek katıldılar.  Malatya'da ise İyi Parti ve Büyük Birlik Partisinden yetkililer kongreye davetli olarak katıldı.

        Pandemi Kuralları çerçevesinde maske ve sosyal mesafeye dikkat edilerek yapılan kongrede divan Başkanlığına GİP Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş, Divan Başkan Yardımcısı Sami Daşkıran, Katip Üyeliklere Osman Bereket, Ebru Öztürk, M. Furkan Demircan oy birliğiyle seçildiler.

KOÇ: ÜLKE OLARAK ZOR Bİ,R SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

       Saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra Faaliyet raporu, gelir gider, tahmini bütçe  Ali Karakuş  tarafından okudu. Seçim öncesi protokol konuşmalarında açılış konuşmasını gerçekleştiren Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Koç "Çok Kıymetli Genel Başkan yardımcım Sn. Selim Temurci beyefendi, Kıymetli siyasi parti temsilcileri ve değerli misafirler hepiniz hoşgeldiniz. Ülke olarak çok zor bir süreçten geçtiğimiz herkesin malumu. Ekonominin çöküşü, gelir dağılımındaki adaletsizlik, Dış politikadaki sürüklenme, yolsuzluklar, Ahlaki çürüme, Kifayetsiz muhterislerin ülkenin kaderinde söz sahibi olmaları ülkeyi adeta yönetilemez hale getirmiş, büyük bir felakete sürüklemiştir.  Sizler bu korku imparatorluğuna teslim olmadan adım attınız. Ses verdiniz, sesimize ses katarak felakete doğru sürüklenen ülkeyi ve insanlarımızı kurtarmak adına adeta bir çığlık oldunuz. Her biriniz elinizdeki fenerle ülkemizin üzerine çökmüş olan bu zifiri karanlığı dağıtmak için yola çıktınız. Çıktığınız bu yolda karanlığa teslim olmadığınız için sizlere müteşekkirim. Yola ilk çıktığımızda bu düzeyde bir destek göreceğimizi ben  de düşünmemiştim. Ancak Allah'a Hamdolsun'ki yaşadığımız salgın sürecine rağmen çıktığımız bu yolda çok kısa sürede yüzlerce, binlerce kişi bize yoldaşlık etti. Arkadaşlarımızın özverileri sayesinde kısa sürede il ve ilçe teşkilatlarımızı kurduk. Çıktığımız bu yolda hiç durmayacağız. daima yürüyeceğiz. Kapı Kapı dolaşacağız. ziyaret etmediğimiz ev, selam vermediğimiz bir vatandaş, dokunmadığımız bir gönül, fethetmediğimiz bir kalp kalmayacak. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Siyasetin çözüm merkezi olması gerektiği inancında olan partimiz iktidara alternatif olacak tek partidir. İnsanı merkeze almayan hiçbir politik yaklaşımı kabul etmeyen partimiz " İnsanı Yaşat ki devlet yaşasın " şiarıyla İnsan - devlet dengesinde insan odaklı bir siyaset yürütmektedir.

         Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu liderliğinde çıktığımız bu yolda ülkenin sorunlarına çözüm olacak her türlü projelerimizin olduğunu ifade etmek istiyorum.Artık hiç kimse alternatifsiz değil, herkesin rahatlıkla gelebileceği sorunlarına çözüm bulabileceği bir parti var. Bu Parti Gelecek Partisidir. Gelecek Partisi bir gurubun, bir kişinin, bir mezhebin, bir etnisitenin, bir ideolojinin ve her şeyden de önemlisi bir tek adam partisi değildir.

        Gelecek Partisi milletimizin tamamının partisidir. Anadolu yu baştan başa kucaklayan ve eşit düzeyde sahiplenen bir partidir. Değerli hazirun insanımızın zillete, sefalete, esarete, itilmişliğe, horlanmışlığa, ezilmişliğe, sömürüleştirilip sindirilmişliğe karşı Gelecek Partisi diyoruz. Malatya'nın geleceğine sahip çıkacağı inancıyla hepinize teşekkür ederim. 1. olağan kongrede seçilecek arkadaşları tebrik eder başarılar dilerim " diye konuştu.

        Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Timurci ise "Hamido'nun şehrinde her kapı her gönüle girmek için mücadele edeceğiz. Yeni bir gelecek Gelecek Partisindedir,  Rahmetli Özal ne hayal ediyorsa Sayın Ahmet Davutoğlu da aynı heyecan ve hayalle devam ediyor " dedi.

        Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Video Konferans sistemiyle katıldığı Malatya 1. Olağan il kongresi seçimlerinde ekranda yaptığı konuşmada “Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yoktur, sorunu çözemeyen yöneticileri vardır. Değerli dava arkadaşlarım, biz birlikte aynı geleceğe bakan samimi ve cesur insanlarla yolumuza devam ediyoruz. Bizim davamız değerlerimiz ve ilkelerimiz.  Biz aynı ilkelerle aynı değerlerle yolumuza devam ediyoruz. Bizim davamız kişisel gelecek davası değil, Türkiye’nin geleceğinin davası. Yolsuzluklara, yasaklara, yoksullukla mücadele davası. Devletin şeffaf olması davası. Kamu malına sahip çıkma davası.

         Adaletin kişilere göre işlemesi değil, adaletin gerçekten devletin temeli olması davası. Sadece eşini, dostunu, çocuklarını kayırma davası değil,  83 milyon vatan evladına sahip çıkma davasıdır. Kişisel zenginleşme değil, bütün Türkiye’yi, bütün ülkeyi zenginleştirme davasıdır. Çocuklarımızı adil, müreffeh ve özgür bir Türkiye’de yaşatma davasıdır. İşte bu heyecanı bitmeyen gençlerimizin geleceğe umutla baktığı bir Türkiye davasıdır.

 Bu salondaki Türkiye fotoğrafında olduğu gibi, bütün farklılıkların kardeşçe yaşadığı bir Türkiye davasıdır. Bizim davamız bir Türkiye davasıdır değerli dostlarım. Gece çalışacağız, gündüz çalışacağız ve sırtımızdaki son damla teri akıtana kadar çalışacağız. Malatyalı hemşerilerime Selamlarımı iletiyorum. Kongrenizin hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

          Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Mehmet Koç 50 kişilik yeni yönetim kurulu listesiyle birlikte oyların tamamını alarak güven tazeledi.

Haber: Kayhan İNCEOĞLU

Top