Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Vali Baruş, Şehit Ailelerine Bayram Ziyaretinde Bulundu
31 Temmuz 2020 Gündem 368

Vali Baruş, Şehit Ailelerine Bayram Ziyaretinde Bulundu

Malatya Valisi Aydın Baruş, Kurban Bayramı dolayısıyla 15 Temmuz Şehidi Zekeriya Bitmez, Şehit Yüzbaşı Gökhan Ertan, Şehit Jan. Kom. Er Şükrü Ulutaş ve Şehit Polis Memuru Fahri Koçyiğit’in ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Vali Baruş ilk olarak şehitliği ziyaret etti. Ziyarete Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Müftüsü Veysel Işıldar da katıldı. Şehitlerimiz için okunanKur’an’ı- Kerim ve duaların ardından Vali Baruş, şehitlerin kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı. 

Şehitlik ziyaretinin ardından şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret eden Vali Baruş, şehitlerimizin ailelerinin kıymetli bir emanet olduğunu ifade ederek, "Hepimizin kalbinde müstesna bir yere sahip olanŞehit ailelerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Şehit aileleri de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, nazik ziyaretleri için Vali Baruş ve beraberindekilere teşekkür etti. 

Vali Baruş’a ziyaretlerinde; İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Müftüsü Veysel Işıldar eşlik etti.

   

  

Top