Malatya Gazeteciler Cemiyeti
MAÇTAN ÖNCE OLACAKLARI YAZMIŞTIM
02-11-2020 10:11 31057

MAÇTAN ÖNCE OLACAKLARI YAZMIŞTIM

Olmasını istemezdim ama kötü bir futbolla Beşiktaş’a yenildik. İkinci kezdir, İtalya’da önemli takımlarda oynamış tecrübeli futbolcumuz Acquah’ı oyundan alıyor. Bu yetmezmiş gibi, Brezilya’nın önemli takımlarından San Paoulo ve Santos, Peru milli takımında da sürekli 10 numara oynayan Cueva’ı çıkaran ve büyük tepki gören, insanlığını ve kişiliğini sevdiğim Hamza Hoca 72 dakika boyunca Kanatsızkuş ve Ildiz’e nasıl tahammül etti hala anlamış değilim.

Beşiktaş’ın karşısında Adem’in yoksa, tecrübeli sol açığımız Fofana ile başlamak gerekirdi. Kanatsızkuş’u oynatmak için Tetteh gibi bir forveti sol hafa kadar gönderdi. Adeta kendisinin özel olarak aldığı, birinci lig takımlarının bile talip olmadığı Olcay’a yer bulmak için çare aradı. Adalet yalnız adliyede değil, herkese heryerde lazımdır.

Takımımızın sporcularının bu yer değişikliklerine büyük tepki gösterdiklerini ben biliyorum. Ali Ravcı’da herşeyin farkında. Kadromuzda iyi sporcular var. Ama hoca dama taşı gibi habire oyuncu mevkisi değiştiriyor.

Değişiklik yapmak için illa gol yemek mi lazım? Kanatlarda süratli adamlarımız olsa kontratak oyunu uygun olurdu. Maalesef ne Lukako ne de Fofana ilk 11’de yoktu.

Ben futbolcuların geçmişini araştırmadan yazmam. 1.90 boyundan başka hiç bir avantajı olmayan Kanatsızkuş, nasıl oluyor da Tetteh’in yerinde oynuyor.

İlk devre ne kornerimiz ne şutumuz var. Golü yedikten sonra ne kadar canlanmış olsak da bu sefer de bilinç eksikti. Beşiktaş becerikli olsa en az iki gol daha atardı.

Bir Malatyalı olarak bu mağlubiyete çok üzüldüm. Bence hata sahibi her ne kadar sevsem de Hamza Hocadır. Yedi haftadır gerçek on biri kuramadı.

Okuyan herkese saygılarımı sunuyorum.

Top